9.7.2018
Kategorie: články, Návody

Zdobení nehtů s razítky

Chcete si vytvořit nehty, kterých si okolí rozhodně všimne pro svou originalitu a nápaditost? Pak určitě i vy vyzkoušejte razítka na nehty. Razítka na nehty představují velmi rychlý a snadný způsob, jak zkrášlit nehty pro jakoukoli příležitost. Lakuj, setři, přenes, tiskni – přesně takto jednoduchá je práce s razítky na nehty.

Co budeme potřebovat?

K razítkování je nutné použít speciální lak na nehty, který má specifické vlastnosti. Klasické laky na nehty nejsou vhodné díky jiné konzistenci. Razítkovací laky MoYou London jsou dokonce vhodné i pro klasické celoplošné lakování a lze tedy barvy kombinovat a různě střídat. Dále budete potřebovat razítkovací destičku a také to nejdůležitější – razítko a stěrku.

Zmíněná značka MoYou London patří mezi špičku, která nabízí stovky destiček s různými motivy od vánočních, dětských, přírodních až po speciální henna, deco či party motivy.

V nabídce je také spoustu typů razítek na nehty, doporučujeme vybírat razítko měkké, silikonové. Můžete narazit na razítka kulatá, hranatá či nově také průhledná, kde vidíte přesně kam motiv přenášíte.

Zakoupit můžete také již předem sestavené výhodné sady a nemusíte se tak obávat, že na něco zapomenete.

Jak na to?

Vždy je důležité mít důkladně odmaštěný jak nehet, tak razítkovací destičku a očištěné razítko a stěrku. Použít můžete cleaner (čistič nehtů) či odlakovač na nehty. Pozor si ovšem dejte na čistění silikonových razítek na nehty, na ty doporučujeme použít samolepicí váleček či lepící pásku, aby nedošlo k poškození povrchu razítka.

Připravte si vybranou destičku a laky, abyste mohli pracovat rychle bez zbytečného tápání. Na vybraný motiv nanesete dostatečné množství razítkovacího laku, uchopte stěrku a v úhlu 45° setřete přebytečný lak. Poté kolébavým pohybem přeneste motiv na razítko. Dávejte pozor, aby jste příliš na razítko netlačili a stejným pohybem přeneste motiv na nehet. Hotový suchý motiv je vhodné zafixovat bezbarvým vrchním lakem, gelem či gel lakem. Některé klasické bezbarvé laky mohou být agresivnější a motiv rozmazat, doporučujeme lak vyzkoušet nejprve na menším motivu, abyste zabránili větší škodě po razítkování pracnějších motivů či si zakoupit lak určený k zafixování přímo na razítkování.

Zabarvení kůžičky nehtů můžete zabránit speciálním latexovým přípravkem Cuticle Guard, který jednoduše nanesete kolem nehtu a necháte zaschnout. Po razítkování vrstvičku sloupnete.

Co se stalo? Motiv se mi nepřenesl.

Nelekejte se pokud se vám přenos napoprvé nepovede, chce to především cvik a rychlost. Mezi základní chyby patří: malé množství naneseného laku, nekvalitní materiál, neodstraněná ochranná fólie z destičky, pomalost či se na razítko příliš tlačí.

Razítkujete rádi nebo si motiv raději sami namalujete?

Zdroj fotek: http://mademoiselleeem.blogspot.com, Pinterest

Zádný komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *