23.7.2014
Kategorie: Návody

Zaostřeno na lakování, aneb víte, jak si správně lakovat nehty?

Zaostřeno na lakování, aneb víte, jak si správně lakovat nehty?


Starat se o své nehty, věnovat jim dostatečnou pozornost a upravovat nejen je, ale i okolní kůžičku je pro většinu žen samozřejmostí, kterou provádí i několikrát do měsíce. Zručnější ženy tyto úkony zvládnou na vlastní pěst, jiné si s oblibou zajdou do nehtového studia, kde jim nehty dokonale upraví zkušená manikérka. Ať tak či onak, nehty sice představují malou část vašeho těla, ale i přesto je to jedna z prvních věcí, které si na vás vaše okolí všimne. Proto je třeba na jejich vzhled dbát zvýšenou pozornost a rozhodně je nezanedbávat. Většina žen by se přiklonila k názoru, že není nic horšího, než podat někomu ruku s okousanými nehty, na kterých ještě doznívají poslední zbytky starého laku. Lakování představuje jednu z nejběžnějších úprav, které se věnuje drtivá většina žen. Ačkoli se na první pohled zdá, že se jedná o velice snadnou činnost, opak je pravdou. I na lakování se dá spousta věcí zkazit. Víte, co možná děláte špatně?

Vyberte si lak na nehty >>

Nehty si důkladně připravte

Ještě než se pustíte do lakování nehtů, důkladně je na tuto činnost připravte. Pokud na nehtech máte ještě zbytky předchozího laku, odlakujte ho pomocí vatového polštářku navlhčeného odlakovačem. Následně si ruce umyjte mýdlem a dobře osušte.

Nehty pilujte z jednoho směru

Na pilování nehtů je nejideálnější listový pilníček, kterým nehty opilujte tahy vedenými z jednoho směru. Pak jim dopřejte 5 minut v misce s teplou vodou smíchanou s mýdlem, aby se lehce odmočily a nehtová kůžička tak šla lépe dolů.

Štětečkem táhněte odspodu nahoru!

Před lakováním na nehty naneste slabou vrstvu zpevňovače nehtů, díky kterému i následná vrstva laku bude lépe a déle držet. Pak můžete začít lakovat. První tah štětečkem veďte z horní třetiny nehtu a to odspodu nahoru. Stejným způsobem postupujte z obou stran nehtu. Někdo dává přednost jen obarvenému středu nehtu, protože se tím opticky prodlouží. Máte-li pocit, že jsou vaše nehty až příliš krátké, vyzkoušejte tento fígl.

Nehty nechte dokonale zaschnout

Většina žen je při zasychání nehtů netrpělivá, mají pocit, že čekají až příliš dlouho a často si nehty otřou ještě ve chvíli, kdy nestihly dokonale zaschnout. Pak musí s celým procesem začít od začátku a to je zbytečné. Pokud ani vy nepatříte k nejtrpělivějším, můžete použít sprejový sušič laku, který se prodává v každé drogerii.

laky na nehty

 

1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *