Gel lak snadno a rychle!

V dnešním článku se podíváme na to, jak rychle a snadno zpevnit přírodní nehty bez náročného modelování a broušení. Ano, řeč je o aplikaci gel laku. Na trhu naleznete spoustu druhů a značek gel laků a soak off gelů. Vybírejte pečlivě a dejte především na zkušenosti zákazníků – kvalitní gel lak a pečlivost při práci jsou základ. Můžete narazit na gel laky, při kterých je nutné použit podkladovou a vrchní bázi, ale i ty u kterých stačí nanést pouze barevný gel lak – ten má specifické vlastnosti a drží i bez nutnosti použití dalších bází. V článku se podíváme na aplikaci první zmíněné varianty.


Příprava

Nejprve je nutná kvalitní příprava přírodního nehtu. Začněte tedy klasickou manikúrou – nehet zapilujte do požadovaného tvaru a délky (nezapomeňte pilovat jedním směrem, aby nedošlo ke třepení nehtu) a zatlačte a odstraňte nehtovou kůžičku. Použít můžete kopýtko či pomerančové dřívko a praktický je také ořezávač, který ji pomůže odstranit. Pozor! Nehtovou kůžičku nikdy nestříhejte nůžtičkami. Pokud je příliš tvrdá, tak si vezměte na pomoc spíše změkčovač kůžičky.

Dále je nutné povrch přírodního nehtu zdrsnit jemným pilníkem či pilník blokem, aby na něj gel lak přilnul. Nehet nesmí být nikde zcela hladký a lesklý či mastný, proto je také důležité použít cleaner – neboli čistič nehtů + primer. Primer zajistí přilnavost materiálu a nehet vydezinfikuje. Nechejte vpít do nehtu po dobu 1 minuty či dejte na 30 sekund do lampy.

Aplikace

Jako první naneste vrstvu podkladové báze. Lahvičky vždy nezapomeňte řádně protřepat, aby se spojily všechny vrstvy gel laku. Nanášejte v tenké vrstvě, 1-2 mm od nehtové kůžičky. Vytvrďte dle typu lampy na 30 – 120 sekund. Důležité upozornění – mezi jednotlivými vrstvami neotírejte výpotek! Dále tedy naneste vybranou barvičku. Opět aplikujte v tenkých vrstvičkách, které vždy vytvrďte v lampě. Před nanesením vrchní vrstvy můžete nehty dozdobit – samolepkami, vodolepkami, glitry, zdobící páskou, kamínky, malbami atd atd…Vrchní vrstvu „top coat“ naneste opět v tenké vrstvě, vytvrďte a v závislosti na daném produktu otřete či neotřete výpotek (lepkavá vrstva, která vznikne po vytvrzení). Výsledkem by měl být vysoký lesk.


Takto zhotovené nehtíky by Vám měli vydržet 10-21 dní. Ovlivňuje to hodně faktorů – tvrdost a mastnost přírodního nehtu, denní činnost, zaměstnání atd.


Odstranění

Nehty, jak už jsem uvedla, není nutné pilovat a narušovat tím přírodní nehet. Gel lak se odstraňuje za pomoci odstraňovačů gel laku či jinak řečeno soak off removerů. Použit můžete předem připravené polštářky či alobal + buničinové tampónky. Nejprve pilníkem narušte vrchní vrstvu nehtu, aby se odstraňovač do gel laku lépe dostal. Tampónek navlhčený odstraňovačem přiložte na nehet a zabalte do alobalu, aby na nehet perfektně přilnul a nechte takto působit cca 10 minut. Po uplynutí doby jej sundejte a za pomoci pomerančového dřívka či exkavátoru gel lak jednoduše seškrábněte pryč a pokud je potřeba dočistěte nejjemnějším pilníkem. Máte hotovo a můžete tvořit nové nehtíky dle libosti! Začátečníkům jistě pomůže také naše zvýhodněná sada na gel lak, ke které stačí dokoupit pouze barvičky dle libosti.

1 komentář

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *