Jaký je rozdíl mezi gelovými a akrylovými nehty?

Umělé nehty – zvažujete prodloužení a zpevnění přírodních nehtů a nevíte pro jakou ze zmíněných metod se rozhodnout? Pojďme se v následujícím článku podívat na rozdíly mezi gelovými a akrylovými nehty a také na to jaké jsou jejich jednotlivé výhody a nevýhody.

Co mají společné?

Základní příprava přírodního nehtu či postup při jejich prodlužování je vždy stejný a je potřeba věnovat mu stejnou pozornost, stejně tak se při obou aplikacích doporučuje doplnění po 3-5 týdnech dle rychlosti růstu vašeho přírodního nehtu a jejich opotřebení. Jak gelovou, tak akrylovou modeláž si můžete udělat snadno doma s nákupem správné sady. Na našem e-shopu naleznete mnoho variant těchto sad a vždy ke každé dostanete přesný návod v tištěné formě. Není třeba se bát, chce to jen trochu cviku a pokud si přece jen nedůvěřujete či se raději svěříte do rukou někoho jiného, tak není nic jednoduššího než najít kvalitní nehtové studio.

Co jsou akrylové nehty?

Na trhu jsou již několik let a jsou stále populární, i když nejvíce oblíbené jsou v USA.  Setkat se můžete také s pojmenováním – pryskyřicové či porcelánové. Hlavním důvodem jejich oblíbenosti je jejich pevnost a odolnost a zpravidla bývá jejich aplikace v salonech o něco levnější. Levnější je také pořízení materiálu pro domácí použití, jelikož akryl tvrdne na vzduchu a není potřeba pořizovat si UV či jinou lampu. Tento typ modeláže se doporučuje především ženám s problematickými či namáhanými nehty. Akrylové nehty spočívají v kombinaci akrylového prášku a tvrdidla, tzv. akryl liquidu. Štětec se nejprve namočí do tvrdila a poté do prášku a vytvoří se na něm „kulička“, materiál postupně nanášíme na nehet dle návodu. Při správné aplikaci mohou vypadat přirozeněji než gelové nehty, ale pro nehtové lůžko tento materiál znamená větší zátěž a přírodní nehet pod ním hůře dýchá. Daní za pevnost a výdrž je také to, že nejsou příliš pružné. Připravit se musíte také na to, že aplikace akrylových nehtů zapáchá díky chemickým výparům – v tomto případě doporučujeme nehty dělat ve větratelné místnosti. Nyní na trhu můžete najít ale také tvrdila bez zápachu. Akryl není sám od sebe lesklý jako je tomu u UV gelů a je nutné ho vyleštit leštícím pilníkem či nanést lesklou vrstvu např. ve formě laku. Pokud vlastníte UV lampu, tak není problém nanášet také UV gely, akryl je s nimi plně kompatibilní a lze tyto dvě formy vzájemně kombinovat.

Co jsou gelové nehty?

Na rozdíl od akrylových nehtů je vytvrdíte pouze pod UV, LED či kombinovanou lampou. Aplikace spočívá v nanášení jednotlivých vrstev – podkladová, modelovací a vrchní. Každou vrstvu je nutné vytvrdit po dobu 30-90 sekund v závislosti na výběru produktu a lampy. Aplikace trvá o něco déle, nehty jsou pružnější a zákaznice s citlivějším lůžkem může při vytvrzování cítit jemné pálení, které trvá ale pouze pár sekund než se jednotlivé vrstvy propojí a přilnou k lůžku.

Napadají vás další dotazy? Neváhejte se nás zeptat!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *