
Jaký je rozdíl mezi gelovými a akrylovými nehty?
Umělé nehty – zvažujete prodloužení a zpevnění přírodních nehtů a nevíte pro jakou ze zmíněných metod se rozhodnout? Pojďme se v následujícím článku podívat na rozdíly mezi gelovými a akrylovými nehty a také na to jaké jsou jejich jednotlivé výhody a nevýhody.
Co mají společné?
Základní příprava přírodního nehtu či postup při jejich prodlužování je vždy stejný a je potřeba věnovat mu stejnou pozornost, stejně tak se při obou aplikacích doporučuje doplnění po 3-5 týdnech dle rychlosti růstu vašeho přírodního nehtu a jejich opotřebení. Jak gelovou, tak akrylovou modeláž si můžete udělat snadno doma s nákupem správné sady. Na našem e-shopu naleznete mnoho variant těchto sad a vždy ke každé dostanete přesný návod v tištěné formě. Není třeba se bát, chce to jen trochu cviku a pokud si přece jen nedůvěřujete či se raději svěříte do rukou někoho jiného, tak není nic jednoduššího než najít kvalitní nehtové studio.
Na trhu jsou již několik let a jsou stále populární, i když nejvíce oblíbené jsou v USA. Setkat se můžete také s pojmenováním – pryskyřicové či porcelánové. Hlavním důvodem jejich oblíbenosti je jejich pevnost a odolnost a zpravidla bývá jejich aplikace v salonech o něco levnější. Levnější je také pořízení materiálu pro domácí použití, jelikož akryl tvrdne na vzduchu a není potřeba pořizovat si UV či jinou lampu. Tento typ modeláže se doporučuje především ženám s problematickými či namáhanými nehty. Akrylové nehty spočívají v kombinaci akrylového prášku a tvrdidla, tzv. akryl liquidu. Štětec se nejprve namočí do tvrdila a poté do prášku a vytvoří se na něm „kulička“, materiál postupně nanášíme na nehet dle návodu. Při správné aplikaci mohou vypadat přirozeněji než gelové nehty, ale pro nehtové lůžko tento materiál znamená větší zátěž a přírodní nehet pod ním hůře dýchá. Daní za pevnost a výdrž je také to, že nejsou příliš pružné. Připravit se musíte také na to, že aplikace akrylových nehtů zapáchá díky chemickým výparům – v tomto případě doporučujeme nehty dělat ve větratelné místnosti. Nyní na trhu můžete najít ale také tvrdila bez zápachu. Akryl není sám od sebe lesklý jako je tomu u UV gelů a je nutné ho vyleštit leštícím pilníkem či nanést lesklou vrstvu např. ve formě laku. Pokud vlastníte UV lampu, tak není problém nanášet také UV gely, akryl je s nimi plně kompatibilní a lze tyto dvě formy vzájemně kombinovat.
Co jsou gelové nehty?
Na rozdíl od akrylových nehtů je vytvrdíte pouze pod UV, LED či kombinovanou lampou. Aplikace spočívá v nanášení jednotlivých vrstev – podkladová, modelovací a vrchní. Každou vrstvu je nutné vytvrdit po dobu 30-90 sekund v závislosti na výběru produktu a lampy. Aplikace trvá o něco déle, nehty jsou pružnější a zákaznice s citlivějším lůžkem může při vytvrzování cítit jemné pálení, které trvá ale pouze pár sekund než se jednotlivé vrstvy propojí a přilnou k lůžku.
Napadají vás další dotazy? Neváhejte se nás zeptat!