13.11.2018
Kategorie: články

Vše co jste potřebovali vědět o pilnících na nehty

Pilníky na nehty – kovové, papírové, skleněné… V dnešní době jsou stovky druhů pilníků, které vybíráme dle určitých preferencí, od funkčnosti až po vzhled. Ztrácet se také můžete ve změti čísel, které se u pilníků objevují. Co znamenají a jaké „číslo“ vybrat?

Kovové pilníky

Taková ta klasika, kterou znají i naše babičky. Obsahuje je také skoro každá klasická manikúra. Tento drsný kovový pilník si ovšem v této době vybere k péči o svoje nehty málokdo. K péči o přírodní nehty je nutné proto vybírat kovový pilník velmi jemný, jinak dosáhnete nehtů roztřepených ne-li zatržených. Vhodné jsou spíše pro tvrdé a pevné nehty.

Skleněné pilníky

Ideální varianta pro přírodní nehty vyrobena z broušeného skla, která zabrání nežádoucímu třepení nehtů a je velice vhodná také pro nehty křehké. Prodávají se od nejmenších kapesních (délka 70 mm, tloušťka 2 mm) až po velké (délka 195 mm, tloušťka 3-6 mm), které se používají především pro pedikúru. Výhodou je, že jsou téměř věčné (netupí se) a snadno dezinfikovatelné. Přijít o něj můžete pouze v případě, že vám spadne na zem. Na rozdíl od ostatních pilníků, kde je nutné pilovat jedním směrem, můžete pilovat oběma směry bez jejich poškození. Skleněné pilníky mohou být také velmi designové, zdobené luxusními kamínky Swarovski či různými potisky a malbami.

Papírové pilníky

Nejčastěji používaný pilník, který má nepřeberné množství variant. Číslo u papírového pilníků označuje jeho hrubost. Čím nižší číslo je, tím je pilník hrubší. Nejčastěji značené hrubosti jsou 80,100,120,180 a 240. Nejhrubší varianty jsou nejvhodnější pro sundávání akrylových a gelových nehtů, kdežto nejjemnější pilníky jsou vhodné při dopilovávání materiálu, např. při sundávání zbytků gelu či gel laku či při pilování přírodních nehtů. Většina pilníků kombinuje více hrubostí. Papírové pilníky mají také spoustu tvarů – rovný, banán, půlměsíc, obdélník. Je potřeba vyzkoušet, který vám nejlépe padne do ruky. Pozor dejte při čistění těchto pilníků – ne všechny jsou k dezinfekci vhodné. Mohly by se zkroutit či odlepit. V salonech se pak zpravidla dělá to, že každá zákaznice má svůj pilníček.

Bloky, leštící pilníky a jiné

Další vychytávkou jsou brusné bloky či pěnové pilníky, které slouží ke zdokonalení povrchu nehtů či k jeho zdrsnění při modeláži nehtů. Stejně tak jako u papírových pilníků se můžete setkat s různými hrubostmi a barvami. Leštící pilníky zase povrch vyhladí a dodají mu lesk.

S výběrem toho nejlepšího pilníku vám velice rádi poradíme na emailu, telefonu, chatu či osobně na naší kamenné prodejně v Teplicích!

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *