28.1.2019
Kategorie: články, RÁJ NEHTŮ

Síla aromaterapie

Co je aromaterapie a k čemu slouží?

Aromaterapie doslova znamená léčbu pomocí vůní a je druhem alternativní či doplňkové léčby za pomoci éterických olejů – koncentrovaných přírodních výtažků z rostlin. Tyto silice se přidávají do rostlinných olejů a tím vznikají aroma olejíčky. Aromaterapie dokáže léčit tělo i mysl a obnovit přirozenou harmonii, zlepšuje chronické stavy a výrazně pomáhá při psychosomatických potížích.

Éterické oleje

Éterické oleje se získávají nejčastěji destilací nebo lisováním. Vedle čistých přírodních éterických olejů se vyrábějí rovněž oleje syntetické. Jejich cena je několikanásobně nižší než cena éterických olejů přírodních, jejich bioaktivita je však sporadická nebo žádná. Skutečnou biologickou aktivitu zaručují pouze 100% přírodní éterické oleje. Éterické oleje mají velice silnou koncentraci. V jedné kapce je obsažena vůně a účinné látky přibližně z 1 kg rostlinné drogy. Proto se musí tyto látky několikanásobně ředit.

Inhalace

Éterické oleje jsou těkavé látky a pokud jsou ponechány volně, dochází k jejich rozptylu do okolního prostoru. Vdechnutím se dostává čichovým nervem do čichového centra v mozku a ovlivňuje nervový systém. Může navodit zvýšení či snížení krevního tlaku, pocit tepla, chladu, osvěžení, uklidnění, povzbuzení, může odstranit bolesti hlavy atd..Inhalace éterických olejů je možné využít v psychoterapii při léčbě různých psychosomatických onemocnění. Stejně tak může příjemná vůně přispět ke zlepšení atmosféry doma i na pracovišti.

Nejčastěji se k inhalaci éterických olejů používají různé aromadifuzéry či aromalampy. Vytváří jemnou mlhovou vůni, která se šíří po celé místnosti za pomocí ultrazvukové technologie. Na našem e-shopu můžete najít aromadifuzéry od firmy Promed, které navíc umožňují nastavení wellness světla v několika barvách, které rovněž navozují příjemnou a klidnou atmosféru. Obsluha je velice jednoduchá a zvládne ji opravdu každý. Do nádržky aromadifuzéru se za pomoci odměrky nalije určené množství vody, přidáme pár kapek olejíčku, uzavřeme a stisknutím tlačítka zapneme.

Působení vybraných olejů

Růže – Růže pomáhá proti bolestem hlavy, odstraňuje nespavost, snižuje horečku, ulevuje při nevolnostech, zvracení, má stahující účinky, podporuje krevní oběh, podporuje menstruaci, podporuje porodní stahy.

Levandule – Levandulová silice má blahodárné účinky na nervové vyčerpání, napětí, odstraňuje hysterii, depresi, silné emoce, ale také nespavost.

Eukalyptus – Tato silice se výrazně uplatňuje jako podpůrný prostředek v oblasti nosních, ušních a krčních onemocnění, kdy usnadňuje vykašlávání, dýchání, pomáhá při zánětech nosních dutin, odstraňuje bolest v krku. Kromě toho také snižuje horečku, mírní bolesti hlavy. Eukalyptus má silné antiseptické, antivirové a protistafylokokové účinky.

Meduňka –  Bylinná vůně s citronovým nádechem. Má výrazné zklidňující účinky, působí při nespavosti, nervozitě, hysterii, neklidu, depresi.

Skořice – Intenzivní, teplá, kořenitá vůně. Silně prohřívá a posiluje srdeční činnost (únava, chlad, krátkodechost, angina pectoris), dýchání (časté a chronické obtíže, oslabená imunita), trávení, na močopohlavní infekce, vyčerpání a depresi.

Neváhejte pořídit si stylový doplněk do bytu a zároveň udělat něco pro své zdraví a mysl.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *