Proč mi nedrží gelové nehty?

Děláte vše podle návodu a nehty stále nedrží? Trápí Vás odchlipy či nehet druhý den odpadne? Nikdo z nás si nechce dělat nové nehty každý den, proto jsme pro vás sepsali několik nejčastějších chyb a jak se jich vyvarovat.

Špatná příprava přírodního nehtu

Jedná se o jeden z nejčastějších důvodů. Správná příprava je naprostým základem! Ať už při klasické manikúře či při aplikaci UV gelů či gel laků.

Základem by měla být důkladně zatlačená a odstraněná nehtová kůžička – pokud se Vám gel na kůžičku dostane během aplikace, tak ho okamžitě odstraňte například pomerančovým dřívkem. Druhým krokem by mělo být zbavit nehet lesku jemným pilníkem, nikde nesmí zůstat lesklé místo! Ale pozor ať to nepřeženete, příliš zbroušený nehet může mít naprosto opačný efekt a navíc to nebude příliš příjemné.

 A to nejdůležitější nakonec, pokud jsou nehty mastné, tak na nich nevydrží žádný ze zmíněných materiálů, proto nehty důkladně odmastěte čističem nehtů, neboli cleanerem a rozhodně nezanedbávejte aplikaci Primeru – zbytečný rozhodně není, naopak! K tomu se pojí také další podmínka – před aplikací byste si neměli mít ruce mýdlem a mazat krémem.

Nyní můžete začít s nanášením materiálu. Užitečnou radou může být také vytvoření tzv.zámečku – nanesení gelu přes okraj nehtu.

Nekvalitní materiál!

Někdy může být chyba v levném, nekvalitním materiálu. Materiál byste si měli zakoupit nejlépe ve specializované prodejně, kde Vám dokáží poradit s aplikací či problémem. Pozor byste si měli dávat na velice výhodné sady v supermarketech či katalozích.

Staré zářivky

Kdy jste naposledy měnili zářivky? Pokud používáte UV lampu, může být jedním z důvodů také nedostatečná výměna zářivek. Vadnou zářivku poznáte podle zčernalého konce či právě na tom, že se materiál odchlipuje či špatně vytvrzuje. Pokud máte méně než 10 zákaznic týdně, tak zářivky stačí měnit 1x do roka, při častějším použití je nutné měnit zářivky i 1x za 3-6 měsíců.

Nevhodná lampa

Další z nejčastějších problémů. Zákaznice často sáhne po nejlevnější variantě – často se ale nejedná o lampu vhodnou pro pravidelnou aplikaci, ale pouze pro nejnutnější opravy, cestování apod. Základní UV lampa by měla obsahovat 4 UV zářivky o výkonu 36W či více. U prodejce si vždy ověřte jaké gely lampa vytvrzuje a zda je pro Vás vhodná – některé lampy jsou určené pouze pro určitou značku gelů apod.

Hormonální změny, nemoci

Někdy se může stát, že Vám nehty zkrátka držet nebudou. Přilnavost gelů může ovlivnit například cukrovka, onemocnění štítné žlázy, antibiotika, těhotenství a kojení, onkologická onemocnění apod. Nevěšte hlavu a udělejte si radost kvalitním lakem na nehty!

Problematické nehty

Jedná se o oslabené či narušené nehty. V tomto případě doporučujeme dát nehty nejprve do pořádku a důkladně je vyživit. Použit můžete různé vitamíny a speciální nehtové péče. Někdy může za problematické nehty také práce – nehty jsou často denně namáčené či jinak namáhané – v tomto případě doporučujeme vyzkoušet jiný druh modeláže, například akrylovou.

Pokud s modeláží teprve začínáte, tak vydržte! Žádný učený z nebe nespadl a po několika neúspěšných pokusech se i vy budete pyšnit dokonalou prací!

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *