12.10.2018
Kategorie: články, RÁJ NEHTŮ

Podzimní péče o ruce s parafínem

Přichází chladné dny a začíná to být znát také na pokožce rukou.  Zátěž, kterou musejí naše ruce snášet, se většinou projevuje vysušenou a rozpraskanou pokožkou, nevzhlednými záděrami či slabými a třepícími se nehty. Je vhodné ruce dostatečně hydratovat krémy na ruce a náležitě se o ně starat. 

Zázrak jménem parafín

Skvělým pomocníkem v péči o ruce jsou parafínové zábaly – jinak také termoterapie. Parafín, který se získává při destilaci ropy a je obohacený o vitamín E má podobu tuhého vosku, který se musí před aplikací rozehřát na teplotu kolem 55° a následně se aplikuje na ruce či jiné části těla. Parafín nemá pouze kosmetické účinky jako: zjemnění kůže, regenerace buněk a popraskané pokožky, ale také se často používá při onemocněních pohybovaného aparátu, po úrazech, při artritidě či různých onemocněních kloubů. Parafín se ovšem nepoužívá pouze na ruce, ale také na pleť, dekolt, kolem páteře a je také úžasným pomocníkem v boji proti celulitidě.

V chladnějším počasí je aplikace parafínu obzvlášť příjemná, tkáně se příjemně prohřejí a pokožka vám poděkuje. Pozor ovšem na kontraindikace, kterými jsou otevřené rány, hořečnaté stavy, těhotenství, akutní onemocnění kůže či přecitlivělost na teplo.

Lázně, salon ale i doma!

Parafínové zábaly si můžete nechat aplikovat v lázních, kosmetických salonech či nehtových studiích, ale parafínovou vanu si může zakoupit také každý z vás domů a zábaly si dělat z pohodlí domova. V tomto případě si můžete parafínové zábaly dopřávat dle libosti, minimálně se však doporučuje jedenkrát měsíčně. Příjemnou atmosféru vám navodí také parfémované oleje, které některé parafínové vosky obsahují. Vybírat můžete například ze sladkých bobulovitých vůní, osvěžujících citrusů či uklidňujícího jasmínu a levandule.

Na e-shopu Ráj nehtů můžete najít parafínovou vanu za 1290,- Kč včetně příslušenství a vzorku parafínového vosku. Další parafínové vosky můžete vybírat zde: http://www.rajnehtu.cz/pece-o-ruce/. Každá sada obsahuje také návod, takže se nemusíte bát, že nebudete vědět co po rozbalení krabice dělat.

Ve zkratce: Pro důkladnou péči doporučujeme nejdříve odstranit šperky, provést peeling rukou, promastit je krémem. Ruce na několik sekund ponořte do rozehřátého parafínu až po zápěstí, vyjměte a opět ponořte, dokud vosk rovnoměrně nepřilne k pokožce. Pozor dejte na příliš horký vosk, nejdříve jeho teplotu opatrně vyzkoušejte. Ruce poté zabalte do plastového sáčku a ručníku či návleků, aby teplo déle působilo. Po 15 minutách zábal sundejte a oloupejte parafín z rukou.

Peeling i krém je třeba!

Peeling pomáhá zbavit se odumřelých šupinek kůže a podporuje prokrvení. Můžete si ho zakoupit nebo si vytvořit doma z běžně dostupných surovin. Z kupovaných je skvělý přírodní kávový peeling Body Boom, který využijete nejen na ruce, ale na celé tělo. Doma můžete vyzkoušet například hnědý cukr obohacený o citrusové šťávy, mátu, zelený čaj, heřmánek, kakao, kávu – fantazii se meze nekladou. Směsí promasírujte ruce, nechte působit cca 5 minut a opláchněte vlažnou vodou. Na závěr aplikujte krém na ruce – ten byste měli používat denně. V opravdu chladných dnech nezapomeňte na rukavice.

A jak o své ruce pečujete vy?

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *