12.5.2015
Kategorie: články, Návody

Lámavé nehty

Lámavé a roztřepené nehty – jak tomu zabránit?

Nehty nejsou jen ukázkou toho, jak dobře o sebe a svůj vzhled pečujete, ale zároveň jsou vizitkou vašeho zdraví i fyzické kondice. Možná si to spousta z vás ani neuvědomuje, někdo tomu ani nevěří – ovšem je to tak. Stav vašich nehtů dokáže prozradit mnohé, byť tomu nevěnujete sebemenší pozornost. Dlouhé a dokonale pěstěné nehty jsou snem snad každé ženy, převážně pak těch, které přijdou do styku s lidmi a nemohou mít své ruce neustále zastrčené v kapsách. Co dělat v případě, kdy se vaše nehty začnou lámat a třepit? V takovém případě věřte, že se tím tímto nepříliš lákavým stavem nehtů snaží vaše tělo něco naznačit – a ve většině případů není něco v pořádku!

zdravé nehty

Co pomáhá proti třepení nehtů?

Potkal i vás nepříjemný problém v podobě třepení a lámání nehtů, které komplikuje váš život, a chtěli byste s tímto nechtěným stavem něco udělat? Pak hledejte inspiraci v následujících řádcích, kde vám představíme celou řadu tipů, rad a triků jak třepení a lámání nehtů zastavit nebo mu dokonce úplně předejít.

 

  •         Upravte si jídelníček

 

Chcete-li, aby nejen vaše nehty, ale i kvalita pleti a vlasů byla v pořádku, měli byste se v prvé řadě zamyslet nad tím, jaký je váš jídelníček, kterým se stravujete. Pokud vašemu tělu neposkytnete dostatečnou výživu, velice brzy se to odrazí především v těchto partiích – zvláště pak na nehtech. Aby byly vaše nehty pevné a zdravé, je třeba dopřát si vitamíny a minerály – především pak zinek, hořčík a selen. Ideální možností jsou i doplňkové preparáty, jejichž obsahem jsou právě tyto zmíněné vitamíny a minerály. Dopomohou vám ke zlepšení krásy, kvality i zdraví vašich nehtů. Pořídíte je v každé lékárně za rozumné ceny.

 

  •          Naučte se používat regenerační krémy a oleje

 

Pokud vašim nehtům chybí vitamíny a minerály, naučte se minimálně dvakrát denně používat regenerační krémy a oleje. Budete-li si ruce promazávat pravidelně, předejdete tak vysušování nehtů a jejich následnému třepení.

 

  •         Zajděte si na parafínový zábal

 

Parafínový zábal – tedy ošetření speciálním voskem, vám může s kvalitou vašich nehtů výrazně pomoci. Nebude proto od věci, když si na tuhle proceduru zajdete – ovšem pozor – abyste dosáhli viditelných výsledků, chce to zajít si do kosmetického studia několikrát, jedna návštěva vám rozhodně nestačí.

 

 

Vaše nehty si zaslouží kvalitní péči, které je třeba věnovat se pravidelně. Pokud stav vašich nehtů dojde do fáze, kdy se začnou lámat a třepit, je na čase sáhnout po posilujících přípravcích nehtů, které vyhladí povrch celého nehtů, posílí nehtovou ploténku, nehet vyživí, zpevní a zregeneruje. Je to maličkost, která vám zabere jen několik málo minut, ale pro vaše ruce udělá maximum.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *