29.6.2018
Kategorie: články

Jaký je rozdíl mezi UV, LED a CCFL lampou?

UV lampa

Tuto základní lampu má doma snad každá z nás či ji alespoň zná z nehtového studia. Jedná se totiž o základní a stále populární typ lampy na nehty. Lampa vytvrzuje pouze materiál na UV bázi za pomoci UV zářivek. V nabídce můžete najít lampy 1-zářivkové a dále 4 až 5-ti zářivkové. Lampy 1-zářivkové o výkonu 9W doporučujeme pouze k použití pro menší úpravy či cestování nikoliv k pravidelné aplikaci materiálu. Zákaznice chtějí často ušetřit a nízká cena láká ke koupi této lampy, což vede k problémům s dlouhým či špatným vytvrzením a celkovou nespokojeností s modeláží. Pro pravidelnou modeláž doporučujeme nákup 36W či 45W UV lampy, která zaručí rychlé a spolehlivé vytvrzení naneseného materiálu. Všechny tyto lampy využívají zmíněné UV zářivky, které je nutné pravidelně měnit v časovém horizontu několika měsíců dle četnosti používání lampy. Kdežto domácím uživatelkám, které si dělají nehty cca jednou za 3-4 týdny stačí měnit zářivky 1x ročně, tak profesionálky tak musí činit až 3-6 x ročně. Jejich výdrž je něco kolem 300 hodin. To, že je potřeba je vyměnit poznáte také například podle zčernalého konce či podle toho, že se materiál hůře vytvrzuje. Pozor byste si měli dát také na to, jaký typ startu zakoupená lampa využívá. Existuje pomalý a rychlý start a podle toho by měli být zakoupené zářivky právě s daným startem. Zářivky s pomalým startem jsou často označované písmenem A a při sepnutí lampy probliknou a zářivky s rychlým startem označované jako DC se rozsvítí okamžitě.

LED lampa

LED lampy jsou modernějším nástupcem UV lamp a místo zářivek využívají LED diody. V této lampě vytvrdíte pouze LED materiál, což v dnešní době není velký problém, protože většina materiálu je určená jak do UV, tak do LED lampy a je pouze potřeba důkladně pročíst etiketu lahvičky. Oproti UV lampě není potřeba myslet na výměnu zářivek díky opravdu dlouhé životnosti diod, a to až 5000 hodin, což se samozřejmě odráží ve vyšší pořizovací ceně. Výhodou je také zkrácená rychlost vytvrzení, a to na úžasných 30 sekund – nenechte se tedy zmást nižším uvedeným výkonem, který je díky rozdílné vlnové délce nesrovnatelný.

CCFL

Lampy nové generace. CCFL (Cold Cathode Fluorescent Lamp) je fluorescenční zdroj světla se studenou katodou, který s poměrně vysokou účinností přeměňuje elektrickou energii na světlo. Kombinace spirály CCFL, LED diod a reflexního povrchu zajistí dokonalé vytvrzení všech klasických UV gelů, LED gelů a Gellaků ve velmi krátké době. Životnost spirály je až 35 000 provozních hodin, bez nutnosti výměny, a to dělá lampu v podstatě věčnou. Pořizovací cena je v dnešní době již srovnatelná s cenou LED lamp.

 

Doufáme, že jsme Vám v tomto shrnutí pomohli v rozhodování. Všechny uvedené typy lamp naleznete na našich stránkách www.rajnehtu.cz za skvělé ceny. Pokud si nejste stále s výběrem jisti a článek nezodpověděl některou z vašich otázek, tak nás neváhejte kontaktovat!

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *