21.5.2018
Kategorie: články, Návody

Jak si správně lakovat nehty?

Perfektně nalakované nehty dokážou vyjádřit vaší momentální náladu – vášnivá červená, žhavá růžová nebo přírodní odstíny? To jsou všechno jedny z nejoblíbenějších barevných variancí, ale nalakovat je tak, aby vypadali krásně a ještě dlouho vydrželi může být oříšek. Přečtěte si základní zásady správného lakování nehtů.

 

Správná příprava je základ!

Důležité je, aby lak nebyl starý – to by vám celé lakování zkomplikovalo. Trvanlivost laku, byste měli najít na jeho obalu. Poslední záchranou hustého laku může být také pár kapek ředidla na laky. K lakování si vyberte bezprašné, dobře osvětlené místo a stabilní stůl. Kromě laku si připravte také další potřeby, a to: odlakovač na nehty, čistící polštářky, pilník na nehty, pomerančové dřívko či kopýtko. Ke všem barevným lakům také doporučujeme použít podkladový a vrchní lak.

 

Začínáme

  1. Nehty odlakujeme čistícím polštářkem namočeným v odlakovači na nehty a odstraníme důkladně starý lak. Tento krok udělejte i pokud nemáte nehty nalakované – použit můžete také čistič nehtů. Odstraníte tak z nehtů mastnotu a lak na nehty lépe přilne.
  2. Nehty zapilujte pilníkem do požadovaného tvaru – pro přírodní nehty doporučujeme skleněný pilník, po kterém se nehty tolik netřepí. Třepení a lamání také zabráníme tím, že pilujeme vždy jedním směrem ze strany po střed nehtu.
  3. Zatlačte nehtovou kůžičku kopýtkem či pomerančovým dřívkem – pokud je příliš tvrdá, můžete jí předem změkčit odstraňovačem nehtové kůžičky. Pokud ho použiteje, nezapomeňte nehty znovu odmastit! Pokud do něj nechcete investovat, stačí nehty namočit na pár minut do misky s teplou vodou a poté je důkladně osušit.
  4. Každý lak na nehty před použitím poválejte mezi dlaněmi 20-30 sekund, aby se důkladně promíchal. S lahvičkou netřepejte – zabráníte tím tvorbě bublinek.
  5. Nejprve použijte podkladový lak na nehty, který nehet perfektně připraví na barevnou vrstvu. Nehet vyrovná, zabrání nežádoucímu zabarvení a prodlouží jeho trvanlivost. Lak nechte důkladně zaschnout tak, aby byl suchý na dotek.
  6. Nyní přichází na řadu barevný lak. Po jeho promíchání a otevření otřete přebytečnou barvu ze štětečku o hrdlo lahvičky. Časem odhadnete přesné množství laku, které na štětečku potřebujete.
  7. Lakovat začínáme ve středové spodní části nehtu těsně nad nehtovou kůžičkou. Do tohoto místa kápneme množství laku, které nám vystačí na nalakování celého nehtu. K lakování použijeme metodu tří pruhů! Nejprve táhneme od středu nahoru, poté se vrátíme zpátky ke kapce a opakujeme to samé do jedné a pak do druhé strany. Lak necháme důkladně zaschnout a aplikujeme druhou vrstvu, kterou většina laků na nehty vyžaduje.
  8. Jakmile jsou obě vrstvy suché je čas na nanesení vrchního laku, který barvu ochrání proti poškrábání, odlupování a zajistí jí perfektní lesk!
  9. Pokud jste lakem zasáhli okolí nehtů, opatrně tyto místa očistěte čistícím polštářkem a odlakovačem nehtů.

Tip na závěr! Nebaví Vás čekat až nehty zaschnou? Vyzkoušejte některý ze sušičů na nehty, ať už ve formě laku či spreje.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *