Jak si aplikovat umělé řasy rychle a snadno.

S umělými řasami může mít hollywoodský pohled každá! Oči obohacené o dlouhé výrazné řasy mohou zcela změnit váš vzhled. Zapomeňte na tučné vrstvy řasenky a aplikujte si nejoblíbenější ze všech řas – řasy Ardell.

„Boom“ umělých řas je po nějaké době opět zpět v plné síle a rozhodně se nemusíte bát jejich aplikace. Ať už si zakoupíte umělé řasy z syntetického materiálu či pravé, tak se nemusíte bát toho, že by byli tvrdé a působily nepřirozeně a uměle. Moderní umělé řasy jsou velice flexibilní a přirozené. Nejvíce přirozeně vypadají ty řasy, které mají v sobě zahrnuté různé délky a nepůsobí tak na oku jako vějíř. Jsou ideální pro denní nošení a jen málo kdo by poznal, že jsou umělé. Jestli chcete naopak zazářit či experimentovat, tak můžete vybírat z výrazných typů, řas s kamínky či nádherných barevných, které krásně prozáří pohled.

 

A jak na samotnou aplikaci?

 1. Připravte si umělé řasy, lepidlo, zrcadlo, pinzetu, řasenku a popřípadě i tekuté černé oční linky. Usaďte se v klidu na dobře osvětlené místo.
 2. Opatrně vyjměte řasy z krabičky a jemně s nimi chvilku pohybujte mezi dvěma prsty, aby byly lépe poddajné. Někdy bývají konce rozdílné, tak se podívejte, zda je u nich napsáno, který konec patří do vnějšího koutku oka.
 3. Před aplikací řasy vyzkoušejte nasucho. Přiložte je k víčku a zkontrolujte, jestli nejsou příliš dlouhé. Pokud zjistíte, že působí svou délkou příliš nepřirozeně, zastřihněte je z vnějšího konce.
 4. Pokud máte v lepení už nějakou praxi a vhodný aplikátor na lepidle, můžete nanášet přímo na řasy, případně si pomoci například pomerančovým dřívkem. Lepidlo na řasách musí zaschnout, aby na víčku pořádně drželo. Musíte tedy vyčkat zhruba 15-30 vteřin, vždy záleží na značce, kterou jste si koupili, a teprve poté je správný čas k dalšímu kroku.
 5. Řasy uchopte pinzetou a přiložte pásku na vaše horní víčko tak, aby byly řasy co nejblíže vašim vlastním, ale aby byly těsně nad nimi. Přikládejte postupně, abyste je měly přesně tam, kde chcete, začněte od prostřední části a poté lehce přitlačte i koutky. Pinzetou tlačte seshora a dejte pozor, abyste ji příliš neušpinili od lepidla a znovu si jí pak řasy nestrhli. Jestliže konce odstávají, naneste trochu lepidla na ony konce a zase přidržte. Zároveň pokud lepidlo zaschlo moc brzy, naneste ho znovu, ale pozor nikdy ne přímo na oční víčko!
 6. Na závěr můžete přechod zamaskovat černou oční linkou či nanést řasenku, ale u kvalitních řas to již není potřeba.

 

Odstranění řas:

K odstranění stačí obyčejná vatová tyčinka nebo tampónek a odličovač, který běžně používáte. Můžete použít také teplou vodu. Vatovou tyčinku nebo tampónek lehce namočte do odličovače a navlhčete jím spodní část víčka, přesně tam, kde máte připevněnou syntetickou řasu. Uchopte jeden z konců a lehce je oddělejte jemným pohybem z jedné strany na druhou. Poté řasy důkladně očistěte a uložte pro další použití.

 

 

DALŠÍ TIPY:

 • Dbejte na kvalitu lepidla
 • Naneste si trochu lepidla na prst, abyste lépe zjistili kdy má ideální konzistenci k aplikaci na oko.
 • Po nalepení vás řasy nesmí píchat ani škrábat – pocit by měl být jako byste na oku neměli nic navíc.
 • Naličte si oči před nalepením řas. V závislosti na tom, jak dlouhé a husté řasy jsou, může být obtížné nanést oční stíny až po jejich nalepení.
 • Při nalepovaní je nejvhodnější dívat se okem dolů.
 • S umělými řasami nespěte! Vždy před spaním se odličte a vše sundejte a nezapomeňte se odlíčit. Předejdete riziku podráždění očí či alergické reakci.
 • Před aplikací umělých řas nebo líčením očí si vždy umyjte ruce.
 • Pokud se vám do oka dostane lepidlo nebo make-up, okamžitě ho vypláchněte teplou vodou.
 • Nepůjčujte si umělé řasy ani oční stíny, mohou se tak šířit bakterie.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *