gelove nehty doma
4.6.2015
Kategorie: články, Návody

Gelové nehty – postup modeláže

gelove nehty doma

Gelové nehty snadno a hravě v 10 krocích

Po krásných nehtech, které jsou odolné, netřepí se a mají dokonalý vzhled, touží snad každá žena či dívka, která alespoň minimálně dbá na svůj vzhled. Bohužel ne všem byly dány do vínku perfektní nehty, které by byly od přírody krásně tvarované, dlouhé a které by své majitelce dělaly jen radost. Není se proto čemu divit, že se stále více z vás nechává okouzlit fenoménem v podobě gelových nehtů, které jsou čím dál oblíbenější, vynalézavější a lákavější. Pokud nemáte čas nebo snad nechcete pravidelně navštěvovat nehtové studio, kde by vám zkušená manikérka gelové nehty vytvořila, můžete si je pohodlně, lehce a poměrně hravě vytvořit doma. Potřebujete-li pomoc, nechte se inspirovat návodem níže!

 

Gelové nehty svépomocí
 

1. Příprava

Prvním krokem je pečlivá příprava vašich přírodních nehtů. Vlastní nehty si proto zastřihněte na co možná nejkratší délku, kůžičku okolo nehtů opatrně zatlačte a nehty následně pomocí jemného pilníku zmatněte. Dejte si záležet, ať vám nikde nezůstane lesklá plocha, která by mohla zapříčinit odlupování gelu.

2. Výběr tipů

Na každý nehet si připravte odpovídající tip. Tento umělý nehet by měl působit co možná nejpřirozeněji vzhledem k tvaru vašeho přírodního nehtu. Výběr rozhodně neuspěchejte a dejte si záležet.

3. Lepení tipů

Na spodní stranu tipu přijde dostatečné, ale rozhodně ne zbytečné množství lepidla. Snažte se každý tip k přírodnímu nehtu lepit pod úhlem 45°, jedině tak předejdete vzniku vzduchových bubliny, které by se mohly stát důvodem k odlepení. Ve chvíli, kdy tip bude správně sedět na nehtu, jej na několik sekund přitlačte – než lepidlo zaschne.

4. Zkrácení tipů

Ne každý si v běžném životě dokáže poradit s nehty dlouhými až několik cm, proto nic nepřehánějte a pomocí gilotiny – kleštiček na umělé tipy – přilepení umělé

nehty zkraťte tak, aby vám jejich délka vyhovovala a v ničem nepřekážela.

5. Zbroušení přechodu

Po nalepení tipů na přírodní nehty vám mezi nimi vznikne tzv. přechod a ten je potřeba zpilovat. Přechod by neměl být zřetelný, ale během broušení se snažte nepilovat vlastní nehet.

6. Nanesení podkladové báze

Na přírodní nehty naneste lehkou vrstvu primeru – podkladové báze.

7. Aplikace gelu

Vrstvu čirého gelu nanášejte postupně na nehty směrem od středu nehtu do stran tak, aby vám po stranách nehtu nevznikaly přebytky.

8. Vytvrzení gelu

Nechte gel vytvrdnout v UV lampě – dobu strávenou vytvrzováním odhadněte dle zkušeností s vlastní UV lampou.

9. Fantazie

Zde se můžete samo rozhodnout, jaké úpravě nehtů dáte přednost – nabízí se velice oblíbená francouzská manikúra, můžete dát přednost jednoduchosti, ale stejně tak si můžete s nehty vyhrát pomocí třpytek, kamínků, FIMO hmoty a jiných drobností.

10. Nanesení UV lesku

Jakmile budete s tvarem i úpravou nehtů spokojené, naneste na ně UV lesk. Důležité je nanášet co možná nejtenčí vrstvu a nechat důkladně vytvrdit.

Přípravky pro domácí modeláž gelových nehtů >>

gelove nehty postup

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *