27.8.2018
Kategorie: články, RÁJ NEHTŮ

8 nejčastějších problémů s nohama a jak je řešit!

Léto se blíží ke konci a naše nohy si po běhání v písku, plochých sandálkách a sluníčku zaslouží pořádnou péči. Pojďme se podívat na 8 nejčastějších problémů, a na to jak je vyřešit a jaké produkty vám pomohou – a to po celý rok!

1. Hrubé paty

Problém, který podporují především tvrdé boty a stylové sandálky. Tvrdým došlapem se tvoří otlačené a hrubé paty. Tvrdou vrstvu je nutné pravidelně odstraňovat pilníkem na paty či pemzou a následně ošetřovat kvalitním krémem. Hloubkovou hydrataci také podpoříte použitím krému společně s kosmetickými ponožkami na noc. Tipem jsou také hydratační ponožky, které se používají již bez krému.

 

2. Praskliny

Pokud nebudete pravidelně dodržovat první krok, tak může dojít k prasknutí paty. Pokožka na patě ztvrdne, zesílí a nakonec praskne. Tyto praskliny mohou být bolestivé a v horším případě může dojít ke krvácení. V tomto případě už není vhodné sahat po pemze ani pilníku. Došlo by k zanesení bakterií a jejich rozšíření. Místo toho raději sáhněte po obrušujícím krému na paty. Aplikujte jej denně během sprchování, aby se odstranili mrtvé kožní buňky, zklidnili záněty a hydratovali pokožku.

3. Mozoly

Celoroční problém, který je v létě navíc podporován plochou obuví. Puchýře se nejvíce tvoří na ploskách nohou díky tření a otlakům pokožky. Pokud na noze vyčnívá kost více než ostatní tak kůže ztvrdne, aby kost ochránila a tím se vytváří mozol. Jejich vytváření zabráníte opět pravidelnou pedikúrou a péčí, kvalitnější obuví, vložkami na míru či gelovými polštářky, které jsou nyní k dostání na skoro všechny části chodidla. Pokud ho již máte, tak je nutné mozol odmočit, obrousit a hydratovat. Pokud je již problém pokročilejší, tak je nutné použít léčivé náplasti či navštívit lékaře.

TIP: Namočte si nohy do citrónové šťávy

Kyselina v citronové šťávě může fungovat skvěle při změkčení kůže a odstranění kuřích ok. Namočte nohy do citronové šťávy asi na 10 minut a poté nohy oškrábejte pemzou nebo pilníkem na nohy.

 

 

4. Puchýře

Puchýře se tvoří třením, zahříváním pokožky a vlhkostí. Tvoří se často při turistice, sportu či v nových botách. Puchýř nikdy nepropichujte pokud to není vyloženě nutné! Očistěte nohu teplou vodou a mýdlem a ošetřete případně antibakteriální mastí, udržujte okolí v čistotě a dobrým pomocníkem jsou také například Aloe Vera či Tea Tree olej. K zakoupení jsou přímo také náplasti na puchýře. Nohu byste měli ponechat po dobu léčby v klidu.

5. Spáleniny od slunce

Slabá kůže na nártech je slabá a náchylná ke spáleninám. Na tyto místa je vhodné použít krémy s SPF30. Pokud již spálená je, tak použijte chladivý gel či opět známé Aloe Vera či Tea Tree olej.

6. Pot

Dalším  letním problémem jsou potivé nohy. Pokud nechcete, aby vám v pantoflích či žabkách klouzali, tak použijte dětský pudr! Pokud máte tento problém celoročně, vyhněte se ponožkám s příměsí nylonu. Zakoupit se dají přímo ponožky absorbující vlhkost.

7. Zápach

Tento problém navazuje hned na ten předchozí. Kde je pot, tam je často i zápach. Zápach pochází z bakterií, které rozbíjejí pot když se nohy nacházejí v méně dýchatelných botách či ponožkách. Aby se zabránilo zápachu, musíte zabránit šíření bakterií. Znamená to udržet nohy v suchu. Nenamáčejte je, ale vysušte. Použít můžete také deodoranty určené na nohy ve spreji.

8. Žluté nehty

Přičin může být několik  – žloutnutí může zapříčinit výrazná barva laku na nehty bez použití podkladové báze, ale také plíseň. Tu si často přinesete z bazénu. Pokud se jedná o první variantu, tak problém vyřeší například citrón, kterým nehty potřeme a omyjeme je. Pokud se nehty začnou zesilovat či drolit, navštivte raději kožního lékaře.

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *