30.3.2019
Kategorie: články

5 nejlepších tvarů nehtů

Ačkoliv je pro většinu z nás stěžejní zdobení nehtů a jejich barva, nesmíme zapomenout především na jejich tvar. Správný tvar nehtů může zcela změnit atraktivitu celé ruky, zeštíhlit prsty či podtrhnout krásu přírodního lůžka.

Tvary nehtů

Při výběru tvaru je důležité podívat se na všechny známé druhy a tvary – je jich mnoho. Základních tvarů je 5 – hranaté, kulaté, oválné, mandlové a tvar coffin/ballerina. Chcete-li přesně určit, který styl je pro vás nejlepší, budete muset vzít v úvahu tvar prstu, šířku nehtu a délku nehtu.

5 nejlepších tvarů nehtů

  1. Mandličky

Mandlově tvarované nehty mají štíhlé strany, které se ke konci zužují do zaoblené špičky. Tento tvar nehtů lichotí dlouhým nehtům, na krátkých s ním parádu neuděláte. Sluší dlouhým a užším nehtovým lůžkům. Mandlové nehty jsou také ideální pro vytvoření vzhledu štíhlých rukou. Dámy s krátkými prsty ocení tento tvar díky své schopnosti je opticky prodloužit. Pokud si myslíte, že tento tvar je pro vás, zkuste ho s neutrálním či nude lakem či s okázalým zdobením.

 

 

  1. Kulaté

Pokud si chcete opticky prodloužit prsty, ale chcete mít nehty krátké, měli byste zvážit kulatý tvar. Kulaté nehty, které mají krátkou délku s přirozeně zakřiveným okrajem, jsou ideální pro nenápadné prodloužení krátkých a širokých prstů. Tvar může být také použit k tomu, aby široká lůžka nehtů vypadala úžší a delší. Kulaté nehty jsou nejen klasické, ale také všestranné a bezproblémové. Perfektní pro dámy, které nemají čas. Kulaté nehty se snadno udržují a hodí se k nim jakýkoliv odstín.

 

 

  1. Hranaté

Stejně jako tak jako kulatý tvar, je i hranatý ideální pro kratší nehty. Tento tvar nehtů se vyznačuje rovnými hranami a zarovnanou špičkou nehtu. Vypadá elegantně a stylově. Hranaté nehty jsou obzvláště lichotivé pro ty, kteří mají hubené ruce a dlouhé štíhlé prsty. Pokud jde o barvy, hranaté nehty vypadají nejlépe se zářivými, výraznými a vysoce lesklými odstíny.

 

 

  1. Tvar nehtů „coffin“ či „ballerina“

Coffin je nejlepší tvar pro milovnice dlouhých nehtů. Tento tvar nehtů, známý také jako „ballerina“je pojmenován podle své siluety, která připomíná rakev (coffin) a baletní střevíček (ballerina). Tento tvar je specifický svou délkou a zužující se špičkou s hranatým zarovnáním. Vhodné je spíše pro pevné a odolné nehty, krátké a křehké nehty nemusí tento tvar zvládnout. Případně můžete vyzkoušet tento tvar s akrylovými nehty. Tvar je náročnější na údržbu a skvěle vypadá s neutrálními, světlými a matnými barvami.

 

  1. Oválné

Tvar vhodný pro krátké či silnější prsty, které prodlouží a opticky zeštíhlí. Krátké či středně dlouhé nehty se špičkou ve tvaru půlkruhu, připomínají trochu tvar mandličky. Tento elegantní tvar lze vytvořit i na kratších nehtech. Oválné nehty vypadají skvěle s jakýmkoliv zdobením či s pastelovými tóny.

 

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *